Slottsholmen On Water

KONTAKTA OSS

Vi är alltid glada att svara på frågor eller assistera dig i bokning av rum, bord eller Warmbadhuset. Känn dig fri att kontakta oss när du vill!

Adress

Slottsholmen hotell & restaurang AB
Slottsholmsvägen 10
593 38 Västervik
Hitta hit

Praktisk information

Hotell

Utcheckning fram till kl. 11:00
Incheckning från kl. 15:00

Parkering (hotell)

Begränsad parkering vid hotellet mot avgift.
Går att förboka via telefon eller mail. Vid fullbokat hänvisar vi till Skeppsbron ca 500 meter från hotellet.

Parkering (restaurang)

För parkering vid Slottsholmen krävs att det ligger ett parkeringstillstånd i framrutan på bilen. Dessa hämtas i receptionen. Hotellgäster har förtur till parkering.

Öppettider

Hotellreception

MÅNDAG-SÖNDAG 06:30-22:00

Bordsbokning, restaurang

MÅNDAG-SÖNDAG 10:00-22:00

Warmbadhuset

Receptionen är bemannad tisdag-söndag 12:00-18:00.

Vi har öppet för bad:

Tisdag-torsdag: 13:00-20:45

Fredag-lördag: 09:00-20:45

Söndag: 09:00-16:45

FRUKOST:

MÅNDAG-FREDAG: 07:00-10:00 / LÖRDAG-SÖNDAG: 07:30-10:30

(OBS, för icke boende på hotellet, ring och förboka!)

LUNCH

MÅNDAG-FREDAG: 11:30-14:00

BRUNCH

LÖRDAG-SÖNDAG: 12:00-15:00

À LA CARTE

SÖNDAG-TORSDAG: 17:00-21:00
FREDAG-LÖRDAG: 17:00-22:00

MÄSSINGSBAREN

MÅNDAG-FREDAG: 14:00-23:00 / LÖRDAG: 12:00-00:00 / SÖNDAG: STÄNGT

WARMBADHUSET

Avbokningsregler

Om avbokning sker senare än 24 timmar innan bokad ankomsttid debiteras alla kostnader i bokningen.

Öppettider

Bokningsbara tider:

MÅNDAG Stängt

TISDAG – TORSDAG 13:00-16:30 / 13:15-16:45 / 17:00-20:30

FREDAG – LÖRDAG 09:00-12:30 / 09:15-12:45 / 13:00-16:30 / 13:15-16:45 / 17:00-20:30

SÖNDAG 09:00-12:30 / 09:15-12:45 / 13:00-16:30
OBS! Söndagar är nu även barn välkomna in för att bada. Kontakta oss för mer info.

 

DIREKTKONTAKT MED ANSVARIGA

Hotellchef

Kristin Gustavsson
kristin@slottsholmen.com

Receptionsansvarig

Amanda Larsson
amanda@slottsholmen.com

Företagsevent, konferens, hotellgruppbokning

Emil Welam
emil@slottsholmen.com

Food & Beverage Manager

Jamie Holland
jamie@slottsholmen.com

Kökschef

Mattias Lindén
mattias@slottsholmen.com

Restaurangchef

Stina Proos
stina@slottsholmen.com

Sommelier

John Woxberg
sommelier@slottsholmen.com

Konditor

Jennie Lindberg
jennie@slottsholmen.com

 

Warmbadhuset

warmbadhuset@slottsholmen.com

Särskilda önskemål, specialbeställningar, Ris & Ros

guest-relations@slottsholmen.com