Slottsholmen On Water

KONTAKTA OSS

Vi är alltid glada att svara på frågor eller assistera dig i bokning av rum, bord eller Warmbadhuset. Känn dig fri att kontakta oss när du vill!

Adress

Slottsholmen hotell & restaurang AB
Slottsholmsvägen 10
593 38 Västervik
Hitta hit

Praktisk information

Hotell

Utcheckning fram till kl. 11:00
Incheckning från kl. 15:00

Parkering (hotell)

Begränsad parkering vid hotellet mot avgift.
Går att förboka via telefon eller mail. Vid fullbokat hänvisar vi till Skeppsbron ca 500 meter från hotellet.

Parkering (restaurang)

För parkering vid Slottsholmen krävs att det ligger ett parkeringstillstånd i framrutan på bilen. Dessa hämtas i receptionen. Hotellgäster har förtur till parkering.

Öppettider

Hotellreception

MÅNDAG-SÖNDAG 06:30-22:00

Bordsbokning, restaurang

MÅNDAG-SÖNDAG 10:00-22:00

Warmbadhuset

MÅNDAG-SÖNDAG 09:00-21:00

Frukost:

MÅNDAG-SÖNDAG: 07:30-10:30
(OBS, för icke boende på hotellet, ring och förboka!)

Lunch:

MÅNDAG-SÖNDAG 12:00-15:00

À la carte:

MÅNDAG-SÖNDAG: 17:00-22:30 (KÖKET STÄNGER 22:00)

WARMBADHUSET

Avbokningsregler

Om avbokning sker senare än 24 timmar innan bokad ankomsttid debiteras alla kostnader i bokningen.

Öppettider

Bokningsbara tider:

09:00-12:30 / 09:15-12:45

13:00-16:30/ 13:15-16:45

17:00-20:30 / 17:15-20:45

DIREKTKONTAKT MED ANSVARIGA

COO

Leif Karlsson
leif@slottsholmen.com

Hotellchef

Kristin Gustavsson
kristin@slottsholmen.com

Receptionsansvarig

Amanda Larsson
amanda@slottholmen.com

Hotellgruppbokning, konferens

Patricia Pettersson
patricia.p@slottsholmen.com

Food & Beverage Manager

Jamie Holland
jamie@slottsholmen.com

Kökschef

Mattias Lindén
mattias@slottsholmen.com

Sommelier

John Woxberg
sommelier@slottsholmen.com

Warmbadhuset

warmbadhuset@slottsholmen.com

Särskilda önskemål, specialbeställningar, Ris & Ros

guest-relations@slottsholmen.com